Nəşrin tarixi 05.05.2025
İnsan həyatının mənşəyi kiçik mikroskopik həyat yaradıcı hüceyrələrdən başlayır. Bu hüceyrələr sahibini yeni bir şəxsiyyətdə təkrarlayır. Yeni doğulana xarakter, forma və görünüş proqramları valideynlər və onların əcdadları tərəfindən toplanan proqramlardan ötürülür. Lakin insan həmçinin yaşadığı dövrdə düşüncələri ilə özünü tərbiyə edərək, öz həyatını və gələcək nəsillər üçün proqramını yaxşı və ya pis tərəfə dəyişə bilər. Valideynlərindən hansı proqramı almasından asılı olmayaraq, proqram hüceyrələrinin söndürülməsi və ya aktivləşdirilməsi və yeni proqramlaşdırma fərdin özündən asılıdır. Buna həmçinin uşaqla təmasda olan insanlar və ətraf mühit, ilk növbədə valideynlər və ev də təsir edir. Uşağınızın yaxşı və xeyirxah olub-olmaması, özünüzü tərbiyə etməyinizdən asılıdır, hələ onu dünyaya gətirməmişdən əvvəl xasiyyətinizi, düşüncənizi və sağlamlığınızı dəyişərək, gələcək nəsil üçün yaxşı proqram hazırlamalısız.
Artıq deyildiyi kimi, insan təbiətin zərrəsidir və onun sahibi deyil. Onun özü də torpaq, su, hava, od, enerji kimi təbiət zərrələrindən ibarətdir. Bədənin strukturu orada yaşayan müxtəlif hüceyrələrdən qurulmuşdur. Bədəndə onlar olduqca çoxdurlar və müxtəlif funksiyaları yerinə yetirirlər. Bədən üçün gördükləri fərqli işlərdən asılı olaraq, hər birinin öz ömrü var. Onlar bizim bədənimizdə yaşayır, xidmət edir, çoxalır və ölürlər. Yalnız neyron beyin hüceyrələri ölmədən həyatımızın sonuna qədər bədənimizdə yaşayırlar. Həmçinin Ali Zəka ulduzlardan, planetlərdən və digər strukturlardan fərqli olaraq, Kainatda sona qədər əbədidir. Ali Zəka enerjisi bütün Kainatı əhatə edir, beynin neyron şəbəkəsinin də enerjisi bütün bədənimizi əhatə edir. Bizim enerjimiz və Kainat enerjisi bir-birinə bağlıdır və həmçini ölümdən də kənardırlar. Kainatda ölüm yoxdur. Bir vəziyyətdən digərinə daima keçid var. Buna görə də yaşayan insanların heç biri ölmür, çünki enerji əbədidir. Bu və ya digər formada siz həmişə mövcud olmusunuz.
Kainatda hər şey bir-birinə bağlıdır. Biz hamımız bir-birinə bağlıyıq və fərqinə varmasaq belə, hərəkətlərimiz başqalarına təsir edir. Kiminsə sevinci və ya kədəri olanda bütün dünyaya ötürülür və insanlar bunu hiss edirlər. Çünki onların bədənləri oxşar materiallardan, ruhları isə görünməz tellərlə bağlıdır. Kimsə xoşbəxt olanda ətrafdakılar da sevinc yaşayır. Və kiminsə kədəri hər kəsi bir az kədərləndirir. Həmçinin, Kainatda baş verən dəyişikliklər təsəvvür edə bilməyəcəyiniz qədər bizə daha çox təsir edir. Yer üzündəki bütün varlıqlar arasındakı əlaqələr bizim hərəkətlərimiz və düşüncələrimizlə güclənir. Hər bir hərəkət və düşüncə bir-biri ilə qarşılıqlı əlaqədə olan hadisələr zəncirini işə salır. Pisliyi aradan qaldırmaqla bir çox problemləri həll etmək olar. Həllin açarı xeyirxahlıqdadır, heç bir şəraitdə heç kimə zərər verməməkdir. Biz münaqişələri sülh yolu ilə həll etməyi öyrənməliyik, təcavüz və zorakılıqdan çəkinməliyik. Biz daxili münaqişələrimizi aradan qaldırmağa başlamalıyıq. Tərəqqi mənəvi inkişafla yanaşı getməlidir. Biz təbiətlə və bir-birimizlə harmoniyada yaşamalıyıq. Lakin hərəkətlərinizi düşünmədən irəliləyiş etsəz fəlakətə gətirib çıxara bilər. Bu həqiqətləri dərk etmək bizim şəfamız üçün vacibdir.
Həyat bizə niyə verilir? İnsanlar bu dünyada yaşamağa nə üçün layiq olublar, əgər İnsan kimi yaşaya bilmirlər və həşəratların həyatı kimi mənasız yaşayırlar. Həyatdan heç nə anlamayaraq, sanki əbədi yaşayacaqlar kimi yaşayırlar. Özləri də anlamadan hər gün bətnlərini rəzil arzuların atəşi ilə yandırmağa çalışırlar, onlara nəyin xeyirli, nəyin zərərli olduğunu ayırd etmirlər. Hətta bilikləri olsa belə, onlar, şöhrətpərəstlik və eqoizmlə müşayiət olunan bədən və ağlının ehtiyac və istəklərinə də bağlıdırlar. Bununla onlar özlərini taleyin bədbəxtliyinə məruz qoyurlar. Bu cür əzabların fəryadı dəhşətlidir, baxmayaraq ki, onlar çiçək kimi qısa müddət yaşasalar da, vaxtından əvvəl solub üfunət qoxulu ətə çevriləcəklər. Pis qoxu ilə çürüyən bu ət, gələcəkdə gül kimi açılacaq, iyrənc qoxusu isə ətir saçacaq. Həyat çox heyrətamizdir, o görünür və yox olur. Lakin onlar yox olduqda zamanın başqa ölçülərinə keçirlər. Düşüncələrdən və əməllərdən həyat boyu yığılan müsbət və ya mənfi cəhətlər onları gələcək həyatın arzu olunan yoluna paylayır. İnsana ancaq o özü dost və ya düşmən ola bilər. Həyatda yaşarkən cənnətdə yaşamaq və ya yer həyatından sonra səmavi ölçülərə keçmək insanın özündən asılıdır.

ЖИЗНЬ (Часть вторая)
Зарождение человеческой жизни начинается из крошечной микроскопической жизни творящих клеток. Эти клетки дублируют хозяина в новой личности. Программы характера, формы и вида к новому рождению передаются от собранных родителями и прародителями программ. Но личность может также при своей жизни изменить программу в лучшую или худшую сторону через мысли, воспитывая себя для своей жизни и для будущих поколений. Независимо, какую программу получили от родителей, отключение или включение ячеек программы и новое программирование зависит от самой личности. На это влияет также контактирующие с ребенком люди и среда, в первую очередь родители и дом. Быть хорошим и благим вашему ребёнку или нет, зависит от воспитания себя, меняя свой характер, мышление и здоровье ещё до его зачатия, чтобы подготовит хорошую программу для будущего поколения.
Как уже сказали человек частица природы и не его хозяин. Он сам также состоит из частиц природы, как земля, вода, воздух, огонь и энергия. Структура организма построена из разных живущих в нём клеток. Их в организме очень много и они выполняют разные функции. В различие от выполняемых работ для организма у каждого есть свой срок жизни. Они живут в нашем теле, служат, плодятся и умирают. Только нейронные клетки мозга бессмертно живут в нашем теле до конца нашей жизни. Также Высший Разум в отличие от звёзд, планет и других структур до конца вечен во Вселенной. Энергия Высшего Разума окутывает всю Вселенную, также как энергия нейронной сети мозга окутывает весь наш организм. Наша энергия и Вселенская энергия взаимосвязаны, также находятся за пределы смерти. Во Вселенной смерти не существует. Происходит постоянный переход из одного состояния в другое. Поэтому никто из живших людей не умирает, потому, что энергия вечна. В той или иной форме вы всегда существовали.
Всё во Вселенной взаимосвязаны. Мы все связаны друг другом и наши действия оказывают влияние на других, даже если мы этого не осознаём. Когда у кого радость или горесть, то это передаётся всему миру и люди чувствует это. Потому, что тела состоят из схожих материалов, а их души связаны с невидимыми нитями. Когда кто-то счастлив, то вокруг тоже испытывают радость. И чьё то горе заставляет всех немного грустить. Также изменения во Вселенной оказывают на нас больше влияний, чем вы можете себе представить. Связи между всеми существами на земле усиливаются нашими действиями и мыслями. Каждый действие и мысль запускают цепочку событий, который взаимодействует друг с другом. Многие проблемы можно решить, устранив зло. Ключ к решению лежит в доброте, не причинять вред никому не при каких обстоятельствах. Нам необходимо научится урегулировать конфликты мирными методами, избегая агрессии и насилия. Надо начать преодолевать свои внутренние конфликты. Прогресс рука об руку должна идти с моральным развитием. Надо жить в гармонии с природой и друг с другом. Но без осознания своих действий прогресс может привести к катастрофе. Понимание этих истин необходимо для нашего исцеления.
Для чего даётся нам жизнь? Чем заслужили люди жизни в этом мире, если не живут как люди, а живут бессмысленно, подобно жизни насекомых. Не понимая о жизни ничего, живут так, будто будут жить вечно. Не осознавая, они стремятся каждый день жечь плоть свою огнями низменных желаний, не отличая, что для них благо, а что вред. Даже обладая знаниями, они также привязаны к потребностям и желаниям своего тела и ума, сопровождаясь амбицией и эгоизмом. Этим они обнажают себя перед бедою невзгодами судьбы. Ужасно плач таких страданий, хотя живут кратко как цветок, но суждено им до срока увянуть и стать смердящей плотью. Этой разлагающейся зловонием плоти суждено ещё стать цветущим цветком, а мерзкий его запах становится благоуханием. Жизнь очень удивительна, она появляется и исчезает. Но исчезая, они переходят в другие измерения времени. Накопленные ещё при жизни плюса или минуса от мыслей и деяний, распределяет их в нужную тропу будущей жизни. Другом или врагом для человека может стать только он сам. Жить при жизни в раю или переселиться после земной жизни в райские измерения зависит от самого человека.